Dzień Edukacji to czas podziękowań, gratulacji i życzeń składanych wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty.
Z tej okazji, 12 października w Zespole Szkół w Iwoniczu odbyła się uroczystość, którą rozpoczął montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów tej szkoły, przygotowanej pod kierunkiem Urszuli Haduch.

W programie poświęconym nauczycielom młodzi ludzie wyrazili swój podziw i szacunek dla tego trudnego zawodu.
Podczas spotkania wręczono akty nadania awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.

mianowani

Po złożeniu ślubowania nauczyciele odebrali awanse z rąk starosty krośnieńskiego Jana Juszczaka. Awanse otrzymali: Krzysztof Buczek – Zespół Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu; Dawid Pisz, ks. Grzegorz Rucyk, Grzegorz Skwara – Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu, Magda Szmyd – Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Iwoniczu – Zdroju.
Od kilku lat Starosta Krośnieński przyznaje nagrody nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Nagrody te są wyrazem uznania dla wiedzy, kwalifikacji, a także formą podziękowań za codzienny trud.

nagrodzeni

W tym roku nagrody otrzymali: Ada Barańska (Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna Nr 1 w Krośnie); Jan Barsznica (ZSGH w Iwoniczu – Zdroju); Paweł Kowalski (ZS w Iwoniczu); Barbara Korab – Giefert 9ZSGH w Iwoniczu – Zdroju); Teresa Łożańska (Dom Wczasów Dziecięcych w Rymanowie – Zdroju); Ewa Machowska (LO w Jedliczu); Anna Mezglewska (PPP w Miejscu Piastowym); Zbigniew Młodziński (ZS w Jedliczu); Małgorzta Wawro (ZS przy OHP w Iwoniczu); Leszek Zajdel (ZS w Iwoniczu); Joanna Zawistowska (ZS w Iwoniczu); Irena Ząbkiewicz (ZSGH w Iwoniczu – Zdroju).
Święto Edukacji to dobry czas do uhonorowania wyróżniających się uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Krośnieński. Stypendia przyznano 65 uczniom, którzy w roku szkolnym 2015/2016 wykazali się wysokimi wynikami w nauce lub sporcie. Dyplomy wraz z życzeniami stypendystom wręczali wicestarosta Adolf Kasprzyk i przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Daniel Piwowar.
Podsumowując uroczystość starosta Jan Juszczak złożył serdeczne życzenia zarówno nauczycielom, wychowawcom jak i uczniom.- Samorząd Powiatu Krośnieńskiego wpisuje się w święto ogólnokrajowe, gdzie w sposób szczególny są honorowani Ci, którzy pracują na szczególnym polu. Polu edukacji, oświaty, wychowania. Jest to pewna metafora, pole - na którym coś powinno wzrastać. Kieruję te słowa do wszystkich, którzy swoją codzienną pracą, a przez to swoim prywatnym, rodzinnym czasem trudzą się, aby na tym polu obrodziły wspaniałe owoce, żeby pole nie stało się ugorem.  Starosta, nawiązując do swoich wcześniejszych wystąpień z poprzednich lat życzył nauczycielom stabilizacji w polskiej oświacie – Aby ta stabilizacja dała Państwu pewność pracy, ale i zaangażowania w tę szczególną materię jaką są uczniowie. Oświata w Polsce stoi przed pewną niewiadomą. Życzę , aby ta niewiadoma zakończyła się dobrymi rozwiązaniami. Aby Dzień Edukacji był też okazją do pewnej refleksji i przemyśleń dla tych, którzy planują te rozwiązania tak by służyły one oświacie, a przede wszystkim, aby nasza młodzież zdobywała wiedzę na jaką zasługuje. Bardzo serdecznie w imieniu swoim i samorządu powiatu dziękuję Państwu za to co robicie i życzę sukcesów, samozaparcia i dążenia do celu, a młodzieży życzę aby nauka nie była tylko przymusem czy koniecznością. Trzeba czerpać przyjemność z tego co proponuje szkoła i korzystać z tego pięknego czasu pobierania nauki. Dziękuję również wszystkim którzy uczestniczyli w naszym powiatowym święcie i przyczynili się do zorganizowania uroczystości.
Wiele ciepłych słów pod adresem nauczycieli z okazji ich święta przekazał listownie poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca oraz obecny na uroczystości burmistrz gminy Iwonicz – Zdrój Witold Kocaj.

występ

W części artystycznej wystąpili Oliwia Hap, Krystian Borek i Monika Konik.
Wykaz uczniów, którzy otrzymali stypendium powiatowe za osiągnięcia w 2 semestrze roku szkolnego 2015/2016

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Jedliczu

lo Jedlicze

Doniek Dawid, Głód Barbara, Jurczyk Karolina, Szafran Kamila, Zima Kamil, Zwiercan Aleksandra.

Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu

ZS w Jedliczu

Nowak Arkadiusz, Sajdak Joanna, Szufnarowski Maciej, Wójcik Przemysław.

Zespół Szkół przy Ośrodku Szkolenia i wychowania OHP w Iwoniczu

OHP

Rymarczyk Klaudia, Widz Michał, Żarnowski Arkadiusz.

Zespół Szkół w Iwoniczu

ZS w Iwoniczu

Bekier Wojciech, Borys Jakub, Czernatowicz Artur, Ganczarska Dominika, Gutkowska Anita, Koczera Sabina, Królicki Kamil, Lenik Marcin, Moroń Tomasz, Moskal Grzegorz, Niemiec Magdalena, Niżnik Daniel, Plezia Paulina, Rusyniak Marek, Sobiecka Anita, Solińska Sylwia, Tokarczyk Justyna, Warchoł Karolina, Wilk Damian, Wokurka Mateusz.

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju

ZSGH

Bałon Karolina, Barud Karolina, Biały Agnieszka, Borek Weronika, Borkowska Wiktoria, Buczek Aleksandra, Dudek Maciej, Fryc Julia, Gazda Sylwia, Gromek Paula, Hunia Aneta, Janas Szymon, Kołodka Szymon, Knap Andżelika, Kwolek Ewelina, Masłyk Natalia, Owsiak Marcelina, Paprocka Weronika, Paradysz Angelika, Pelczarski Kornel, Pernal Agata, Potocka Karolina, Rygiel Alicja, Swatek Klaudia, Śnieżek Katarzyna, Śnieżek Sylwia, Ulijaszyk Diana, Waniek Klaudia, Zając Katarzyna, Zajączkowska Agnieszka, Zima Jadwiga, Zygmunt Natalia.

• Nasz Powiat 5 2017