Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Gross ogłosił w dzienniku ogólnopolskim i na portalu internetowym ARiMR termin przyjmowania wniosków o przyznanie pomocy oraz zasady udzielania wsparcia na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" finansowanego z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

traktor

Wnioski o przyznanie takiego wsparcia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała od 19 października do 17 listopada 2015 r.
a będzie  można ubiegać się o pomoc na inwestycje związane z :
•  rozwojem produkcji prosiąt - maksymalne dofinansowanie wynosi 900 tys. zł ;
•  rozwojem produkcji mleka krowiego - wysokość wsparcia może wynieść 500 tys. zł;
•  rozwojem produkcji bydła mięsnego - wypłacona pomoc nie może przekroczyć 500 tys. zł
Jest to kolejny rodzaj pomocy finansowany z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 uruchamiany przez ARiMR w tym roku. Na realizację wyżej wymienionych inwestycji w całym PROW 2014 - 2020 przewidziano łącznie  1,3 mld euro.
O pomoc mogą ubiegać się rolnicy posiadający gospodarstwa, których wielkość ekonomiczna mieści się w przedziale od 10 tys. euro do 200 tys. euro. Wyjątek od tej reguły stanowią rolnicy, którzy będą wspólnie składać  wniosek o przyznanie dofinansowania na inwestycje w "Modernizację gospodarstw rolnych". Wówczas łączna wielkość ekonomiczna należących do nich gospodarstw musi wynieść co najmniej 15 tys. euro, a w roku w którym zostanie złożony przez nich wniosek o wypłatę ostatecznej płatności, gospodarstwo każdego z nich osiągnie wielkość ekonomiczną przynajmniej 10 tys. euro.

• nasz powiat lipiec sierpien 2018