W niedzielne popołudnie 6 września na obiektach sportowych „Orlik - 2012” Zespołu Szkół Publicznych w Klimkówce odbył się Powiatowy Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej o Puchar Ziemi Krośnieńskiej.
Patronat nad Turniejem objęli Starosta Krośnieński Jan Juszczak i Burmistrz Gminy Rymanów Wojciech Farbaniec. Imprezę zorganizował Zespół Szkół Publicznych w Klimkówce.
Do rywalizacji sportowej przystąpiły cztery zespoły reprezentujące gminy powiatu krośnieńskiego:
Gmina Krościenko Wyżne, Gmina Rymanów, Gmina Jedlicze i Gmina Iwonicz-Zdrój.
Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Zawody poprowadził Jan Aszklar wieloletni sędzia piłkarski. Spikerem zawodów był Krzysztof Buczek. W wyniku zmagań sportowych zwyciężyła drużyna reprezentująca Gminę Iwonicz-Zdrój.
Drużyny otrzymały nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy i puchary ufundowane przez Starostę Powiatu Krośnieńskiego. Statuetki otrzymali również indywidualni zawodnicy. Tytuł najskuteczniejszego strzelca otrzymał Sławomir Leśniak z Jedlicza, najlepszym bramkarzem wybrano Piotra Knapa reprezentującego gminę Iwonicz-Zdrój, najstarszym uczestnikiem turnieju był Zbigniew Urban z Krościenka Wyżnego.

oldboje starosta

Starosta Krośnieński Jan Juszczak oraz Burmistrz Gminy Rymanów wręczając nagrody podziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom Zespołu Szkół Publicznych w Klimkówce za dobry pomysł i za bardzo dobre przygotowanie turnieju. Zaprosili wszystkich zawodników do wzięcia udziału w kolejnej edycji turnieju.

oldboje zbiorowe

Klasyfikacja końcowa: