Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaII Festiwal Techniki, który odbył się 30 kwietnia w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu ściągnął prawdziwe tłumy - nie tylko uczniów ale także mieszkańców gminy Jedlicze. Na zwiedzających czekała piękna wiosenna pogoda i sporo niespodzianek oraz nowinek technicznych przygotowanych przez organizatorów.

 

festiwal techniki pokaz


Otwarcia festiwalu dokonał Dyrektor ZS Zygmunt Ginalski, który życzył wszystkim dobrej zabawy. Uroczyste rozpoczęcie uświetniła parada motocykli i samochodów. Bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się: symulator lotów (Mielecki Portal Lotniczy), symulatory samochodowe (PlayPlace – Kraków) oraz ruchome klocki LEGO, wykonujące polecenia wpisane na klawiaturze komputera (Cybertech). Nie lada gratką okazał się pokaz z zakresu robotyki, który zaprezentował Mateusz Stec. Ciekawą propozycję dla młodzieży i nie tylko zaprezentował zespół studentów z PWSZ w Krośnie przedstawiając nowoczesne technologie, miedzy innymi drukarkę 3D. Miłośnicy mocniejszych wrażeń mogli zasiąść w symulatorze zderzeń przygotowanym przez WORD w Krośnie. Atrakcją okazał się pokaz kowalstwa w wykonaniu Andrzeja Słowika.

 

festiwal techniki militaria


Organizatorzy zadbali też o miłośników broni białej i militariów,  dla których interesujące okazały się wystawy przygotowane przez Stanisława Stopkowicza, Andrzeja Cynarskiego i Arkadiusza Chochołka – ucznia klasy III Technikum w Jedliczu.
Wyjątkowy nastrój podkreśliła oprawa muzyczna – na scenie zaprezentowały się talenty wokalne: Dominika Góra (Gimnazjum w Moderówce), Maria Uram (Gimnazjum w Jaszczwi), Ada i Angelika Bocheńskie (ZS im. AK w Jedliczu) i Sławomir Farbaniec (ZSP nr 5 w Krośnie). W historię muzyki wprowadził uczestników krakowski zespół „Muzyczne Fantasmagorie”.
Uczestnicy festiwalu mogli również podziwiać umiejętności plastyczne i satyryczne Janusza Kubita.

 

festiwal techniki straż

 

Nad bezpieczeństwem imprezy czuwali policjanci (Komenda Miejska Policji w Krośnie), strażacy (Państwowa Straż Pożarna w Krośnie) oraz sekcja (Ratownictwa Medycznego w Krośnie), którzy przygotowali również pokaz ratownictwa drogowego.
Przyszli absolwenci szkół ponadgimnazjalnych mieli również możliwość zapoznać się z lokalnym rynkiem pracy poprzez kontakt z przedstawicielami firm, które przygotowały swoje wystawy i atrakcyjne pokazy (ORLEN Południe; ORLEN OIL; SPLAST Sp. z.o.o;  Gamrat S.A; EBA Krosno; Centrum Dziedzictwa Szkła Krosno; ZPRE Jedlicze SP. z o.o; INWEST PROFIL;  INTER CARS S.A; ERKO).

 

festiwal techniki pokaz2


Podczas festiwalu można było zwiedzić nowoczesne warsztaty szkolne (pracownia samochodowa, pracownia obrabiarki CNC, spawalnia) oraz zapoznać się z działaniem urządzeń znajdujących się na ich wyposażeniu.
Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim instytucjom i firmom, dzięki którym to duże przedsięwzięcie się odbyło.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner