Wybory Samorządowe 2018

wybory samorządowe 2018

W 2010 roku samorząd Powiatu Krośnieńskiego przyjął Patrona w osobie Świętego Józefa Sebastiana Pelczara. W rocznicę tego wydarzenia, 10 maja 2015 r. w Sanktuarium św. J.S. Pelczara w Korczynie odprawiona została uroczysta Msza Święta  w intencji mieszkańców powiatu krośnieńskiego, władz samorządowych i wszystkich zgromadzonych.

patron wierni

W uroczystości udział wzięli m.in. senator RP Alicja Zając, poseł Bogdan Rzońca, radna Sejmiku Województwa Joanna Frydrych, radni powiatu z przewodniczącym Edwardem Nowakiem, Zarząd Powiatu ze starostą Janem Juszczakiem, władze gminy Korczyna na czele z wójtem Janem Zychem oraz dyrektorzy szkół, jednostek organizacyjnych, a także mieszkańcy.

patron Sznaj

Ks. Prałat Edward Sznaj, kustosz Sanktuarium na wstępie przypomniał, iż po raz kolejny spotykamy się w tej świątyni, aby dziękować za tego wyjątkowego Patrona, który towarzyszy nam w różnych momentach naszego życia.  – Rokrocznie gromadzimy się w tym wyjątkowym miejscu, aby dziękować Panu Bogu za te dary Świętego, patrząc z nadzieją w przyszłość  polecamy się Bogu, ażeby wypraszał wiele potrzebnych łask. Homilia poświęcona była cnocie miłości. – Prośmy tych, którzy bardzo kochali ojczyznę, począwszy od Patrona powiatu, poprzez świętych Wojciecha, Stanisława i Jana Pawła II, o to, ażeby Polska zawsze była Polską, nie tylko na papierze. Aby było w niej miejsce dla każdego poczętego dziecka, dla każdej rodziny, dla przykazań. Niech święci i błogosławieni uczą nas tego co jest najważniejsze w życiu.
Druga część uroczystości upłynęła w radosnej atmosferze, uświetnili ją swoimi występami laureaci Powiatowego Konkursu Pieśni Religijnej „Śpiewajmy Świętym”.  W koncercie młodzi wykonawcy zaprezentowali najpiękniejsze pieśni poświęcone św. J.S. Pelczarowi i św. Janowi Pawłowi II.
Organizatorami konkursu byli Starostwo Powiatowe w Krośnie, Parafia i Zespół Szkół w Korczynie.

patron podstawowka

Uroczystość jest także okazją do wręczenia nagród, które wraz z gratulacjami zwycięzcom przekazali ks. Prałat Edward Sznaj, przewodniczący Rady Powiatu Edward Nowak, starosta krośnieński Jan Juszczak, wicestarosta Adolf Kasprzyk ,dyrektor – etatowy członek zarządu Powiatu Aleksander Mercik i członek Zarządu Stanisław Józefczyk.

patron gimnazja

Spotkanie zakończyło wystąpienie starosty Jana Juszczaka. – Nasze serca są dziś przepełnione wdzięcznością i radością. Wdzięcznością, z tego powodu, że pięć lat temu Powiat Krośnieński, oficjalnie ogłoszony dekretem ks. Arcybiskupa Józefa Michalika, otrzymał Patrona św. J.S. Pelczara. Wówczas przepełnieni wdzięcznością pomyśleliśmy, że warto dziękować, że należy dziękować. A jak można zrobić to lepiej jak pięknie śpiewać. Dobrze, że czynią to młodzi i uzdolnieni ludzie. Jesteśmy wdzięczni za Patrona, do którego możemy się odwoływać, na którego możemy liczyć, ale przede wszystkim naśladować jego pobożność, mądrość i patriotyzm. Stąd też nasza wdzięczność i radość. Wszyscy chcielibyśmy dziękować naszym świętym i błogosławionym za ich obecność, za ich pomoc i za to, że możemy na nich liczyć. Starosta złożył serdeczne podziękowania współorganizatorom konkursu, jurorom i przede wszystkim uczestnikom za udział, a nauczycielom i rodzicom za trud i wsparcie.

Laureaci konkursu ”Śpiewajmy Świętym”:
w kategorii SZKOŁA PODSTAWOWA (kl. 4 – 6):
I miejsce – Maria Jarosz (SP Sieniawa)
II miejsce – Daria Samborowska (SP Chorkówka)
III miejsce – Dominik Jaśkiewicz (SP Jedlicze)
Wyróżnienia: Emilia Capała (SP Kopytowa), Milena Wacławska (SP Sieniawa)

w kategorii GIMNAZJUM:
I miejsce – Michał Kondyjowski (Gim. Sieniawa)
II miejsce – Aneta Aszlar (Gim. Korczyna)
III miejsce – Patrycja Pelczar (Gim. Krościenko)
Wyróżnienia: Katarzyna Such (Gim. Korczyna), Natalia Jabłońska (Gim. Wróblik Szlachecki), Joanna Konopka (Gim. Iskrzynia)

w kategorii SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE: