Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaW 2010 roku samorząd Powiatu Krośnieńskiego przyjął Patrona w osobie Świętego Józefa Sebastiana Pelczara. W rocznicę tego wydarzenia, 10 maja 2015 r. w Sanktuarium św. J.S. Pelczara w Korczynie odprawiona została uroczysta Msza Święta  w intencji mieszkańców powiatu krośnieńskiego, władz samorządowych i wszystkich zgromadzonych.

 

patron wierni

 

W uroczystości udział wzięli m.in. senator RP Alicja Zając, poseł Bogdan Rzońca, radna Sejmiku Województwa Joanna Frydrych, radni powiatu z przewodniczącym Edwardem Nowakiem, Zarząd Powiatu ze starostą Janem Juszczakiem, władze gminy Korczyna na czele z wójtem Janem Zychem oraz dyrektorzy szkół, jednostek organizacyjnych, a także mieszkańcy.

 

patron Sznaj


Ks. Prałat Edward Sznaj, kustosz Sanktuarium na wstępie przypomniał, iż po raz kolejny spotykamy się w tej świątyni, aby dziękować za tego wyjątkowego Patrona, który towarzyszy nam w różnych momentach naszego życia.  – Rokrocznie gromadzimy się w tym wyjątkowym miejscu, aby dziękować Panu Bogu za te dary Świętego, patrząc z nadzieją w przyszłość  polecamy się Bogu, ażeby wypraszał wiele potrzebnych łask. Homilia poświęcona była cnocie miłości. – Prośmy tych, którzy bardzo kochali ojczyznę, począwszy od Patrona powiatu, poprzez świętych Wojciecha, Stanisława i Jana Pawła II, o to, ażeby Polska zawsze była Polską, nie tylko na papierze. Aby było w niej miejsce dla każdego poczętego dziecka, dla każdej rodziny, dla przykazań. Niech święci i błogosławieni uczą nas tego co jest najważniejsze w życiu.
Druga część uroczystości upłynęła w radosnej atmosferze, uświetnili ją swoimi występami laureaci Powiatowego Konkursu Pieśni Religijnej „Śpiewajmy Świętym”.  W koncercie młodzi wykonawcy zaprezentowali najpiękniejsze pieśni poświęcone św. J.S. Pelczarowi i św. Janowi Pawłowi II.
Organizatorami konkursu byli Starostwo Powiatowe w Krośnie, Parafia i Zespół Szkół w Korczynie.

 

patron podstawowka


Uroczystość jest także okazją do wręczenia nagród, które wraz z gratulacjami zwycięzcom przekazali ks. Prałat Edward Sznaj, przewodniczący Rady Powiatu Edward Nowak, starosta krośnieński Jan Juszczak, wicestarosta Adolf Kasprzyk ,dyrektor – etatowy członek zarządu Powiatu Aleksander Mercik i członek Zarządu Stanisław Józefczyk.

 

patron gimnazja


Spotkanie zakończyło wystąpienie starosty Jana Juszczaka. – Nasze serca są dziś przepełnione wdzięcznością i radością. Wdzięcznością, z tego powodu, że pięć lat temu Powiat Krośnieński, oficjalnie ogłoszony dekretem ks. Arcybiskupa Józefa Michalika, otrzymał Patrona św. J.S. Pelczara. Wówczas przepełnieni wdzięcznością pomyśleliśmy, że warto dziękować, że należy dziękować. A jak można zrobić to lepiej jak pięknie śpiewać. Dobrze, że czynią to młodzi i uzdolnieni ludzie. Jesteśmy wdzięczni za Patrona, do którego możemy się odwoływać, na którego możemy liczyć, ale przede wszystkim naśladować jego pobożność, mądrość i patriotyzm. Stąd też nasza wdzięczność i radość. Wszyscy chcielibyśmy dziękować naszym świętym i błogosławionym za ich obecność, za ich pomoc i za to, że możemy na nich liczyć. Starosta złożył serdeczne podziękowania współorganizatorom konkursu, jurorom i przede wszystkim uczestnikom za udział, a nauczycielom i rodzicom za trud i wsparcie.


Laureaci konkursu ”Śpiewajmy Świętym”:
w kategorii SZKOŁA PODSTAWOWA (kl. 4 – 6):
I miejsce – Maria Jarosz (SP Sieniawa)
II miejsce – Daria Samborowska (SP Chorkówka)
III miejsce – Dominik Jaśkiewicz (SP Jedlicze)
Wyróżnienia: Emilia Capała (SP Kopytowa), Milena Wacławska (SP Sieniawa)

w kategorii GIMNAZJUM:
I miejsce – Michał Kondyjowski (Gim. Sieniawa)
II miejsce – Aneta Aszlar (Gim. Korczyna)
III miejsce – Patrycja Pelczar (Gim. Krościenko)
Wyróżnienia: Katarzyna Such (Gim. Korczyna), Natalia Jabłońska (Gim. Wróblik Szlachecki), Joanna Konopka (Gim. Iskrzynia)

w kategorii SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
I miejsce – Angelika Bocheńska (ZS Jedlicze)
II miejsce – Jadwiga Zima (ZSGH Iwonicz Zdrój)
Wyróżnienia: Barbara Szymańska (LO Iwonicz), Ksena Dubis (ZSGH Iwonicz Zdrój)

 

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner