Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaAktualności

27 maja obchodzimy Święto Samorządu Terytorialnego

 

Szanowni Państwo, Drodzy Samorządowcy!

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego wszystkim obecnym i byłym Pracownikom Samorządu, Radnym oraz osobom przyczyniającym się do propagowania idei samorządności pragnę złożyć podziękowania i najlepsze życzenia: wytrwałości, zapału w tej ważnej i odpowiedzialnej pracy, powodzenia w realizacji nowych, ambitnych zamierzeń, satysfakcji z pracy na rzecz społeczności lokalnej oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech kolejne lata będą wypełnione sukcesami, a społeczna akceptacja będzie motywacją do dalszej pracy.

Pomimo tego, iż dzisiaj przed samorządami stoją bardzo trudne zadania to wierzę, że dzięki Waszemu zaangażowaniu, pracy, a także wsparciu społeczności lokalnych nasze „Małe Ojczyzny” będą się dynamicznie  rozwijać i stawać coraz piękniejsze.

 

Z wyrazami uznania i szacunku

Jan Juszczak

Starosta Krośnieński

Drogie Mamy!

Z okazji Waszego Święta składam Paniom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Dzieci to wielka radość, ale i wielka odpowiedzialność. W tym szczególnym dniu proszę przyjąć podziękowania za Wasz codzienny trud wychowawczy, troskę i poświęcenie, aby Wasze dzieci były zawsze pociechą i powodem do dumy.

Życzę wielu sił, cierpliwości, spełnienia najskrytszych marzeń i pogody ducha na każdy dzień.

 

Bukiet czerwonych tulipanów

 

Z wyrazami szacunku i uznania

Jan Juszczak

Starosta Krośnieński

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Krośnie wraz ze Starostą Krośnieńskim Janem Juszczakiem podczas dwudniowego pobytu we Lwowie , w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, odwiedzili najważniejsze dla narodu polskiego miejsca pamięci i zwiedzili najpiękniejsze zabytki tego wyjątkowego miasta.

Logo Fundusze Europejskie, flaga bPolski, logo województwa podkarpackiego, falaga Unii Europejskiej

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ogłosiła termin rekrutacji do projektu „Innowacyjne Techniki Projektowania i Wytwarzania w Branży Lotniczej - SOLIDWORKS/CNC” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.5 Podnoszenie kompetencji osób dorosłych w formach pozaszkolnych.

W dniu 26 kwietnia 2018 r. odbył się IV Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych. Organizatorem Przeglądu był Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie oraz Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Jedliczu.
Zawody odbyły się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu.

W kościele parafialnym w Korczynie, 6 maja br., odbyły się uroczystości z okazji ósmej rocznicy przyjęcia przez samorząd Powiatu Krośnieńskiego Patrona w osobie św. Józefa Sebastiana Pelczara.
Z tej okazji w została odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców powiatu oraz samorządu powiatu. W uroczystości udział wzięli m.in. senator RP Alicja Zając, poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dariusz Sobieraj, radni powiatu z przewodniczącym Kazimierzem Gładyszem, Zarząd Powiatu na czele z wicestarostą Adolfem Kasprzykiem, wójt gminy Korczyna Jan Zych oraz dyrektorzy szkół, jednostek organizacyjnych, komendanci Policji i Państwowej Straży Pożarnej, a także mieszkańcy.
Ks. prałat Edward Sznaj na wstępie przypomniał, iż spotykamy się w świątyni po raz kolejny, aby dziękować za wyjątkowego Patrona. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Bogdan Nitka, proboszcz parafii Iwonicz – Zdrój, który mówił o znaku i symbolu miłości jakim jest znak serca. – Cały ludzki świat skupia się w ludzkim sercu. Wszystko co dokonuje się w życiu jest mierzone miarą serca, a dziękczynienie za dary serca sprawia, że to dobro owocuje.
Druga część uroczystości upłynęła w radosnej atmosferze. Uświetnili ją swoimi występami laureaci Powiatowego Konkursu Pieśni Religijnej „Śpiewajmy Świętym”. W koncercie młodzi wykonawcy zaprezentowali najpiękniejsze pieśni poświęcone św. J.S. Pelczarowi i św. Janowi Pawłowi II.
Konkurs odbył się po raz ósmy w Szkole Podstawowej w Korczynie. Tradycyjnie organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Krośnie, SP w Korczynie i Parafia w Korczynie.
Podczas uroczystości wręczono nagrody, które wraz z gratulacjami zwycięzcom przekazali senator RP Alicja Zając, poseł RP Bogdan Rzońca, radny Sejmiku Dariusz Sobieraj, ks. prałat Edward Sznaj, przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Gładysz, wicestarosta Adolf Kasprzyk, dyrektor Aleksander Mercik.
Spotkanie podsumował wicestarosta Adolf Kasprzyk, który w imieniu samorządu powiatu krośnieńskiego złożył wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu najlepsze gratulacje życząc , aby dalej rozwijali swój talent wokalny, by radować serca tych którzy ich słuchają . – Jakże często my wszyscy śpiewamy świętym i o świętych. Jedni cicho jakby dla siebie, inni doniosłym głosem. Jedni wykorzystując swój talent wokalny, inni niekoniecznie. I tak jest dobrze. Jak niegdyś pisał Albert Bennett: „Jakże nudne i monotonne byłyby odgłosy lasu, gdyby prawo do śpiewania miało tylko dziesięć najzdolniejszych ptaków”. Wasz głos, Wasz talent sprawił dzisiaj nam wielką radość, sprawił, że czuliśmy przez chwilę wzruszenie. Bardzo Wam dziękujemy i dziękujemy rodzicom oraz nauczycielom, którzy Was przygotowali do występów. Chciałbym również podziękować tym wszystkim, którzy przygotowali ten koncert, ale wcześniej konkurs: ks. prałatowi Edwardowi Sznajowi, dyrektorowi SP w Korczynie Arturowi Stodolakowi, wójtowi Janowi Zychowi, dyrektorowi GOK Wojciechowi Tomkiewiczowi i pracownikom, jury oraz księżom za sprawowanie mszy świętej. Dziękuję również wszystkim obecnym dzisiaj, to Wasza obecność sprawiła, że koncert był wyjątkowy.


Laureaci konkursu „Śpiewajmy Świętym”:

Szkoły Podstawowe
I m-ce- Magdalena Folta – SP Iskrzynia
II m-ce- Oliwia Młynarska – SP Jaśliska
II m-ce- Jakub Kucharski – SP Rogi
III m-ce – Kinga Kopczyk - SP Iwonicz
Wyróżnienie- Natalia Bęben – SP Korczyna
Wyróżnienie – Weronika Wietecha –SP Kobylany

Gimnazja

I m-ce – Daria Samborowska – G. Zręcin
II m-ce – Milena Dziepak – G. Krościeno Wyżne
II m-ce – Marcelina Gerlach – G. Krościenko Wyżne
III m-ce – Zuzanna Kałuża – G .Przybówka
III m-ce – Gabriela Kmon – G.Korczyna
Wyróżnienie – Jolanta Zygarowicz – G. Iskrzynia

 

Szkoły średnie

I m-ce - Sylwia Widz - OHP Iwonicz
II m-ce – Gabriela Winnicka –LO Rymanów
II m-ce – Magdalena Pikuła –LO Jedlicze
III m-ce – Alina Duszczyńska – ZS Iwonicz
III m- ce – Dominika Adamik – ZSGH Iwonicz

 

Galeria zawiera 16 zdjęć, które ilustrują sytuację opisaną w tekście.

Powiat Krośnieński i Gmina Iwonicz Zdrój  zaprosiły mieszkańców powiatu  na obchody Rocznicy Konstytucji 3 Maja do Iwonicza Zdroju.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele p.w. Świętego Iwona i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych celebrowaną przez ks. proboszcza Bogdana Nitkę, który wygłosił bardzo piękną i wzniosłą homilię.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • nasz powiat maj czerwiec 2018 Strona 01

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner