Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaAktualności

Rekordowa ilość uczestników wzięła udział w tegorocznej, dziewiątej edycji konkursu Poezji Sybirackiej, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Krośnie.

Na zaproszenie samorządu XVII dzielnicy Budapesztu delegacja powiatu krośnieńskiego pod przewodnictwem Jana Juszczaka - Starosty Krośnieńskiego przebywała w Budapeszcie w dniach 14 - 17 marca br.
Podczas pobytu delegacja uczestniczyła w obchodach Święta Narodowego - uroczystościach patriotycznych upamiętniających ten szczególny dla Węgrów czas, mający ogromne znaczenie dla historii ich kraju i Europy.
Ponadto wizyta związana była także z obchodami 10-tej rocznicy odsłonięcia pomnika św. Jana Pawła II w dzielnicy Budapeszt Rakoshegy, a także z podsumowaniem dziesięciu lat współpracy powiatu krośnieńskiego i samorządu XVII dzielnicy Budapesztu.
W tych uroczystościach uczestniczyli m.in. konsul RP w Budapeszcie Marcin Sokołowski, biskup Ferenc Cserhati, Ewa Słaba Ronayne przewodnicząca Ogólnokrajowego Samorządu Polskiego parlamentarzyści, przedstawiciele mniejszości węgierskiej na Ukrainie i w Rumunii.
Burmistrz XVII dzielnicy Budapesztu Riz Levente, podsumowując dziesięcioletni okres współpracy partnerskiej z powiatem krośnieńskim, zwrócił uwagę na jej znaczenie dla obu partnerów.
Współpraca rozpoczęła się właśnie w marcu 2008 r., uroczystościami związanymi z odsłonięciem pomnika Jana Pawła II . Podpisanie umowy partnerskiej nastąpiło w czerwcu 2008 r.
Przez minione 10 lat współpraca odbywała się w różnych dziedzinach: kultury, sztuki, turystyki, sportu oraz wymiany dzieci i młodzieży. Burmistrz z wielką atencją mówił o dotychczasowych kontaktach, przyjaźni i życzliwości. Owocem tej współpracy jest także wzajemne poznanie oraz zbliżenie się naszych społeczności lokalnych.
W trakcie spotkania omawiano również możliwości dalszego rozwoju i rozszerzenia zakresu współpracy.

 

Galeria zawiera 6 zdjęć, które ilustrują wydarzenia przedstawione w tekście.

W tym roku Stowarzyszenie KLUB RODZICÓW AUTYZM KROSNO zaplanowało Dni Otwarte dla Autyzmu i pozostałych zaburzeń neurorozwojowych w tym bezpłatne konsultacje dla rodziców.
Współpracują z nami Poradnie Psychologiczno - Pedagogiczne oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Krośnie.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie organizuje konkurs w ramach obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkurs odbywa się pod patronatem Starosty Krośnieńskiego.
Partnerzy organizatora: Podkarpackie Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego „Wielkie serce” w Łężanach, Fundacja „Wielkie Serce” w Krośnie, placówki opiekuńczo-wychowawcze Powiatu Krośnieńskiego.

Regulamin konkursu

Po raz 15 w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Bursaki w Krośnie odbędą się Targi Edukacyjne. Wszyscy zainteresowani gimnazjaliści wraz z rodzicami będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną przygotowaną przez szkoły ponagimnazjalne z terenu miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego oraz skorzystać z pomocy doradców zawodowych.

Podczas XIX Małopolskiego Konkursu Szkół Gastronomicznych, który odbył się 3 marca 2018 r. w Krakowie wyłoniono najlepszych kucharzy i barmanów. Niezwykle cieszy nas fakt, że po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju stanęli na podium otrzymując najwyższe tytuły oraz nagrody zarezerwowane dla najlepszych!!!
I miejsce zdobyła Adrianna Jurczak uczennica z klasy III technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, która zaprezentowała ,,Comber z sarny w naturalnej koronce z musem z bobu podany z kandyzowaną marchewką i sosem kurkowym” oraz polędwiczkę z musem drobiowo-grzybowym w wiórkach marchwiowych, z sosem rodzynkowym podaną z placuszkami z kaszy jaglanej w asyście kapusty aromatyzowanej”. Uczennica zachwyciła komisję konkursową kompozycją smakową swojej potrawy oraz profesjonalizmem i genialnym przygotowaniem zawodowym.
III miejsce otrzymał Wojciech Marek uczeń z III klasy technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych sporządzając: ,,Przepiórkę nadziewaną musem drobiowo-kasztanowym z pistacjami, z sosem na bazie krupniku, w asyście puree z groszku” oraz ,,polędwiczkę w piórkach, z sosem serowo-pietruszkowym, w towarzystwie sufletu ziemniaczano-borowikowego, podaną na kapuście z kaszą gryczaną”.
Świetne umiejętności zawodowe w kategorii barman zaprezentował Daniel Cwynar uczeń klasy II technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Uczeń zdobył III miejsce rywalizując z 15 uczestnikami konkursu. Daniel swoim drinkiem „Królewski kaprys” zachwycił jury dekoracją, oryginalnym smakiem oraz bezbłędną techniką wykonania.
Należy podkreślić, że uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju od wielu lat biorą udział w tym prestiżowym konkursie i zawsze są wysoko oceniani i nagradzani co świadczy o profesjonalnym przygotowaniu uczniów do wykonywanego zawodu.
W tym roku Komisję Konkursową w zawodzie kucharz tworzyli cenieni szefowie kuchni oraz kucharze ze Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy, a jury przewodniczył Zbigniew Kurleto - Mistrz kucharski. Natomiast w zawodzie barman oceniali jurorzy ze Stowarzyszenia Polskich Barmanów.
W tegorocznej edycji rywalizowało ze sobą 48 uczniów z Polski i świata. Wśród reprezentacji znaleźli się kucharze i barmani z Gruzji, Chin, Francji, Niemiec oraz Słowacji.
Naszą szkołę reprezentowali kucharze oraz barman.
Uczniów do konkursu w zawodzie kucharz przygotowały panie: Wioletta Aszklar oraz Katarzyna Jurasz-Świerczek. Natomiast do konkursu barmańskiego ucznia przygotowała pani Irena Ząbkiewicz.

 

Galeria zawiera 12 zdjęć, ilustruje systuacje opisaną w tekście

W dniu 1 marca 2018 r.  odbył się w Rzeszowie Wojewódzki konkurs: ,,Poznaj swoje Prawa w Pracy” adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Prezydent Andrzej Duda wręczył w Belwederze nominacje sportowcom, którzy wystąpią w zimowych igrzyskach paraolimpijskich w Pjongjang.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Zbywanie Mienia Powiatu
i Skarbu Państwa
(Sprzedaż nieruchomości)

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

Rejestracja pojazdów

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz Powiat 02 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner