Komunikaty

Programy operacyjne

Program Operacyjny Narodowa Strategia Spójności

Regionalny Program Operacyjny
Województwa Podkarpackiego
2007-2013

linia oddzielająca

logo psnz

PODKARPACIE STAWIA
NA ZAWODOWCÓW

linia oddzielająca

Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

linia oddzielająca

Centrum Wspierania Inicjatyw Transgranicznych

linia oddzielająca

Europejski Fundusz Społeczny

linia oddzielająca

Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego

Wybory Samorządowe 2014

 

wybory 2014

Wybory Samorządowe 2018

 

wybory samorządowe 2018

Wspieramy

 Kocham nie biję
linia oddzielająca
 Telefon zaufaniaPowiatowe obchody święta nauczycieli

Dzień Edukacji to czas podziękowań, gratulacji i życzeń składanych wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty. Z tej okazji Starosta...

Czytaj więcej...
Przebudowa drogi powiatowej w Iskrzyni

Powiat Krośnieński zakończył przebudowę drogi powiatowej nr 1972R Iskrzynia – Haczów – Trześniów w miejscowości Iskrzynia.
Oficjalne...

Czytaj więcej...
Rocznicowe obchody w "Dolinie śmierci"

W 74 rocznicę jednej z najkrwawszych bitew II wojny światowej, zwanej operacją karpacko – dukielską, oddano hołd poległym.
W tym roku...

Czytaj więcej...

W dniu 23 września br. odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu Krośnieńskiego. Pierwsza część obrad poświęcona była tematom związanym z bezpieczeństwem sanitarno – epidemiologicznym i weterynaryjnym na terenie powiatu.

 

Pani droga Zyndranowa


Pierwsze sprawozdanie przedstawiła Ewa Szybieniecka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krośnie. Jak wynika z przedstawionej informacji ocenie poddane zostały m.in. stan sanitarny zakładów produkcji i obrotu żywnością, nadzór nad jakością wody do spożycia i oceną stanu wodociągów, stan sanitarny obiektów użyteczności publicznej, utrzymanie czystości w placówkach oświatowo – wychowawczych, hotelach, zakładach świadczących usługi, a także warunki sanitarno – higieniczne w zakładach pracy. Szczegółowy raport.
Kolejny temat dotyczący stanu bezpieczeństwa publicznego w powiecie krośnieńskim za okres od stycznia 2012 r. do 20 września 2013 r. zreferował Powiatowy Lekarz Weterynarii Andrzej Chrzanowski.
Następnie radni wysłuchali sprawozdania z przebiegu wykonania budżetu Powiatu , planów finansowych samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej i samorządowych instytucji kultury oraz informacji z działalności Zarządu Powiatu i Przewodniczącego Rady.
Radni podjęli 11 uchwał, między innymi w sprawach: powierzenia gminie Korczyna zadania polegającego na zarządzaniu drogą powiatową Korczyna – Krościenko Wyżne. W ramach porozumienia z wójtem gminy, powiat dofinansuje inwestycję w kwocie nie większej niż 20 procent wartości zadania; wyrażenia zgody na dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa drogi powiatowej Krosno – Odrzykoń. Zadanie realizowane przez gminę Wojaszówka dofinansowane będzie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Planowana wartość inwestycji wynosi ponad 2. 360 tys. zł; powierzenia gminom: Rymanów, Krościenko Wyżne, Korczyna i Wojaszówka prowadzenia zadań publicznych polegających na zimowym utrzymaniu dróg powiatowych zlokalizowanych na terenie każdej z wymienionych gmin; wyrażenia zgody na złożenie wniosku o dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. przebudowa drogi powiatowej Haczów – Bzianka – Besko w miejscowości Bzianka w ramach Programu Wieloletniego NPPDL . Zadanie planowane jest do realizacji w 2014 r.
Wszystkie uchwały przyjęto jednogłośnie.

patron powiatu

Polecamy

Kontakt

Krosno, ul. Bieszczadzka 1
Centrala: 13 43 75700
Fax: 13 43 75715
e-mail
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Starosta: 13 43 75713
Wicestarosta: 13 43 75720
Sekretarz: 13 43 75716

Punkt Potwierdzania

 

Punkt potwierdzania

SIP

System Informacji Przestrzennej Powiaatu Krośnieńskiego

  • Nasz powiat VII VIII 2018

 

Podkarpacie stawia na zawodowców

interreg banner